طراحی و گرافیک

عناوین شغلی طراحی گرافیک

عناوین شغلی طراحی گرافیک

راه موفقیت شغلی برای همه متفاوت به نظر می رسد. اگر پس از اندکی تأمل ، در نظر دارید که مسیر حرفه ای طراحی گرافیک را دنبال کنید.در ابتدا باید ایده های کامل تری از عناوین شغلی طراحی گرافیک داشته باشید.

با مدرک طراحی گرافیک چه کاری می توانید انجام دهید؟

ممکن است فکر کنید فقط یک گزینه وجود دارد ،  تبدیل به یک طراح گرافیک شوید .اما گزینه ها بسیار متنوع تر از آن هستند.

یکی از متخصصان این زمینه می گوید: “یکی از جنبه های زیبای تحصیل در طراحی گرافیک ، طیف گسترده ای از مشاغل است که می توانید پس از دریافت مدرک طراحی گرافیک دنبال کنید.” “من هرگز نمی خواستم بیش از حد در حرفه خود تخصص داشته باشم. من طالب تنوع در طراحی هستم و دوست دارم سبک خود را تغییر دهم و روی طیف وسیعی از پروژه ها کار کنم. ”

آموزش طراحی گرافیک مهارت های مفیدی را به شما می دهد که می توانید در مشاغل مختلف استفاده کنید . کمی وقت بگذارید تا در مورد زمینه های شغلی طراحان گرافیک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

طراحان گرافیک چه چیزی یاد می گیرند؟

موشن گرافیک ، انیمیشن ، تئوری طراحی ، مدیریت پروژه و توسعه نمونه کارها ، برخی از اهداف اصلی یادگیری در برنامه آموزشی طراحی گرافیک است. دوره هایی مانند تجارت رسانه های دیجیتال ، انتشارات تعاملی و جلوه های دیجیتال ، دانش گسترده ای را آموزش می دهند که در همه زمینه های تجاری و بازاریابی مفید خواهد بود.

تایپوگرافی پیشرفته و مدل سازی پیشرفته سه بعدی نمونه هایی از دوره های تخصصی هستند که مهارت های خاص تری را ارائه می دهند. به طور کلی ، علاقه مندان به این زمنیه ، باید به مهارت طراحی فنی و همچنین مدیریت پروژه و دانش عمومی کسب و کار مجهز شوند.

امروزه جنبه های دیجیتالی طراحی گرافیک بسیار مهم و مفید می باشد. به صورتی که بیشتر شرکت های طراحی گرافیک این روزها وقت و انرژی را به سمت طراحی دیجیتال متمرکز می کنند. اگر خود را در یک زمینه متخصص نمی بینید ، ایرادی ندارد ، سعی کنید در تمام زمینه ها مهارت هایی داشته باشید. صنعت به اندازه ای همه کاره است که می تواند گزینه های زیادی را برای شما فراهم کند.

 

10 فرصت شغلی محبوب طراحی گرافیک

  1. طراح گرافیک

طراحان گرافیک طرح هایی برای نمایش محصولات ، آرم شرکت ها، وب سایت ها و موارد دیگر ، ایجاد و تهیه می کنند. این عنوان شغلی می تواند طیف وسیعی از وظایف را در طیف عظیمی از صنایع پوشش دهد.

بنابراین در عمل چگونه به نظر می رسد؟ روآن به عنوان طراح گرافیک در یک مجله فناوری کار می کرد و طرح های مجله ، برخی تبلیغات ، تولید چاپ و کمی طراحی وب را ایجاد می کرد.

لوین به عنوان طراح ارشد گرافیک در یک شرکت انتشارات بازی های ویدیویی کار می کرد و عناوین بازی های ویدیویی را طراحی و کارگردانی می کرد. او می گوید : من روی همه چیز کار کردم ، از طراحی جعبه های بسته بندی گرفته تا ایده پردازی و کارگردانی تبلیغات.

 

  1. مدیر خلاق

مدیران خلاق چشم انداز خلاقانه یک پروژه را تعیین می کنند. آنها با هدایت تیم خود در مراحل ایجاد طراحی ، اطمینان حاصل می کنند که نگاه کلی زیبایی شناختی و منسجم که برای برندها مهم است رعایت شود.

این شغل شامل مدیریت ، رهبری و اغلب بودجه بندی و توانایی های مدیریت زمان و همچنین داشتن یک دید خلاق است.

هنگامی که شما به عنوان مدیر وابسته در یک شرکت تبلیغات دیجیتال کار میکنید ، وظایف شما شامل ایده پردازی و هدایت تیمی از طراحان و مدیران هنری می باشد که به عنوان کارمند های شما مشغول به کار هستند.

 

  1. طراح تجربه ی کاربری (User Experience)

طراحان UX تلاش می کنند تا محصولات ، فرآیندها و خدمات را برای کاربران ، یکپارچه ، لذت بخش و شهودی کنند. آنها در مورد احساس محصول و نحوه استفاده کاربران از آن فکر می کنند. طراحان UX ممکن است تست های کاربر را انجام دهند و هرگونه مشکل و فرآبند سخت را در روند کار اصلاح کنند. این حرفه شامل هزاران فکر خارج از چارچوب و شهود خلاقانه برای طراح گرافیک می باشد. این رشته طراحی اغلب در طراحی وب یافت می شود ، جایی که سازمان ها تأکید بیشتری دارند تا اطمینان حاصل کنند که طراحی وب سایت های شما از نظر بصری جذاب بوده و استفاده از آنها ساده است.

نقش طراحان ux  از حدود 10 سال پیش شروع به محبوبیت کرد. در این زمان بسیاری از طراحان گرافیک به این سمت و سو گرایش و علاقه پیدا کردند. این نقش بسیار خوبی برای طراحان باهوش فناوری است زیرا اغلب به ترکیبی از مهارت های طراحی و فن آوری وب نیاز دارد.

 

 

 

  1. طراح رابط کاربری (User Interface)

طراحی UI اغلب زیر مجموعه ای از طراحی UX در نظر گرفته می شود و اهداف کلی مشابهی دارد. طراحان رابط کاربری بر نحوه چیدمان محصول تمرکز می کنند. آنها هر صفحه ای را که طراحی می کنند ، اطمینان حاصل می کنند که طرح به صورت بصری با مسیر کلی که یک طراح UX ترسیم کرده است کار می کند.

آنها ممکن است تصمیم بگیرند که محتوا در داشبورد تجزیه و تحلیل کجا قرار بگیرد یا چه ابزارهایی بهترین حس را برای کاربر در صفحه به وجود می آورد. آنها همچنین به انسجام طراحی و بهینه بودن برای کاربران وب سایت توجه زیادی خواهند داشت.

 

  1. هنرمند تولید

یکی دیگر از مهم ترین و جذاب ترین عناوین شغلی طراحی گرافیک هنرمندان تولید مراحل عملیاتی تولید را بر عهده می گیرند – چه در قالب های گرافیکی ، سینمایی ، هنری باشد و چه در زمینه های دیگر. آنها پرونده های طراحی را در آخرین مراحل توسعه ، تایید می کنند.

هنرمندان تولید همیشه پیشنهاداتی در مورد کارهایی که رو به اتمام است مانند مقیاس گذاری ، روتوش و تغییر های نهایی داشته باشند.

اگر شما به عنوان یک طراح ارشد در یک شرکت تخصصی یا به عنوان یک هنرمند تولید ، شروع به کار کنید ، در کنار یک تیم در زمینه های استراتژی ، فناوری ، توسعه ، انیمیشن ، داده ، UX ، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر کار خواهید کرد.

موقعیت هایی از این دست واقعاً می توانند به شما کمک کنند تا در معرض انواع مشاغل موجود قرار بگیرید. ممکن است دریابید که واقعاً از قسمت خاصی از این فرآیند لذت می برید. یا اگر به طراحی بصری پایبند باشید ، برای کار در کنار این متخصصان مرتبط ، یک طراح قوی تر خواهید بود.

 

6.توسعه دهنده محصول

توسعه دهندگان محصولات، ایجاد ، رهبری و مدیریت محصولات را بر عهده دارند. آنها می توانند روی موضوعات مختلفی کار کنند که وظایف شغلی آنها بسیار متفاوت خواهد بود ، اما وظایف کلی آن ها، انجام تحقیقات در صنعت ، ایجاد تصاویر ، ارائه محصول به کارفرمایان یا ذینفعان و مشارکت در روند توسعه است.

دامین کانینگهام طراح گرافیک و توسعه دهنده محصول است. او می گوید: “این زمینه مورد علاقه من است زیرا زمینه های کاری متنوع است و به من امکان می دهد در بخشهای مختلف و در چندین زمینه مختلف کار کنم.” “من می توانم روزی در بازاریابی دیجیتال ایجاد کنم و سپس بسته بندی را برای چاپ تولید کنم یا محصول دیگری را طراحی کنم.”

 

 

7.مدیر هنری

مدیران هنری سبک و محتوای بصری مجلات ، روزنامه ها ، بسته بندی محصولات و تولیدات سینمایی و تلویزیونی را بر عهده می گیرند. آنها طراحی می کنند و هنرمندان دیگر را برای توسعه هر قطعه مشارکت می دهند. آنها با کارفرمایان یا مشتریان خود همکاری نزدیکی دارند تا بتوانند چشم اندازی هنری را با اهداف ، بودجه موجود و تأثیر مورد نظر برآورده کنند.

 

 

8.متخصص بازاریابی

متخصصان بازاریابی داده های مشتریان مورد نظر را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند ، کمپین های بازاریابی را آغاز می کنند ، اثربخشی تلاش های بازاریابی را اندازه گیری می کنند و استراتژی هایی را برای ارتقاء شرکت و کالاها یا خدمات آن ایجاد می کنند.

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید ، بسیاری از این مشاغل طراحی گرافیکی زیر چتر بزرگ بازاریابی قرار می گیرند. طراحان گرافیک بیشتر باید عناوین شغلی را در زمینه بازاریابی با تخصص منحصر به فردی که ارائه می دهند در نظر بگیرند.

یک حرفه بازاریابی به طراحان اجازه می دهد تا مهارت های خود را در مجموعه وسیعی از وظایف مانند گرافیک دیجیتال و چاپی ، مارک تجاری و رسانه های اجتماعی به کار گیرند. این امر همه چیز را هیجان انگیز نگه می دارد و همچنین گزینه های زیادی را برای مشاغل آینده ارائه می دهد.

 

9.هنرمند چند رسانه ای

هنرمندان و انیماتورهای چند رسانه ای با استفاده از برنامه های انیمیشن کامپیوتری یا مدل سازی ، گرافیک و انیمیشن پیچیده ای طراحی می کنند. آنها در مورد توسعه داستان ، تأثیر بصری و بسترهایی برای ایجاد محتوای رسانه ای که اهداف کارفرمای آنها را برآورده کند ، فکر می کنند. مارک ها و سازمان های بیشتری به دنبال افزایش حضور آنلاین ویدئویی خود هستند – و این برای طراحان گرافیک با مهارت های متحرک سازی و گرافیک متحرک بسیار مفید بوده است.

 

 

 

  1. فریلنسر

در حالی که این کار به تنهایی یک طراحی منحصر به فرد نیست ، اما اکثر عناوین مشاغل ذکر شده در بالا را می توان به عنوان یک فریلنسر انجام داد. طراحانی که در رزومه خود تجربه ای دارند ، مجموعه ای خیره کننده از کار یا تخصص در زمینه های طراحی ، بازاریابی و گرافیک می توانند حرفه ای برای یافتن پروژه های مستقل ایجاد کنند.

اما فریلنسرینگ به عنوان یک شغل عالی که می تواند پول اضافی به همراه داشته باشد و تخصص شما را افزایش دهد بسیار عالی است.

 

از مسیر طراحی گرافیکی خود شروع کنید.

طراحی گرافیک بسیار متنوع است ، به طوری که تخیل شما و علاقه شما به کار تقریباً می تواند آن را به هر جایی ببرد. لوین می گوید: “به عنوان یک دانشجوی مقطع تحصیلی ، هرگز تصور نمی کردم که مسیرم این همه فرصت برایم فراهم کند.” “من روی طرح های بسته برای عناوین بازی های ویدئویی ، پروژه های تجاری سازی برای مشاغل کوچک ، وثیقه های چاپی برای شرکت های دارویی ، تبلیغات بازاریابی آنلاین و خرده فروشی ، سازماندهی عکاسی و تبلیغات تلویزیونی هنری کار کرده ام.”

بزرگترین توصیه لوین به طراحان مشتاق این است که اگر ناراضی هستید هرگز در یک نقش قرار نگیرید. چیزهای بیشتری در خارج از آن نقطه وجود دارد ، بنابراین سعی کنید و به دنبال چیزی باشید که به شما الهام می بخشد!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *