خدمات طراحی گرافیک در کرج

در همه زمینه های تبلیغاتی، طراحی گرافیک به طور گسترده، کاربرد دارد. برای اجرای خدمات طراحی گرافیک در کرج، به یک یا چند طراح گرافیست احتیاج داریم. طراحی گرافیک شامل عکاسی، تصویر برداری و چاپ می باشد و برای اینکه مفاهیم و آموزش ها، با کیفیت بهتری انتقال داده شود، می توان از آن استفاده کرد.
نکته قابل توجه این است که خدمات و طراحی های بصری در موفقیت کسب و کار ها، اهمیت بیشتری پیدا می کنند. مثلا برای طراحی تبلیغات، می توان از المان های گرافیکی متنوع به منظور برند سازی، بهره برد.
خدمات گرافیکی شامل: پوستر ها، بروشور ها، خدمات چاپ، برندینگ در وب سایت و پلتفرم های دیجیتال است و در توسعه کسب و کار ها کاربرد زیادی دارند. در ادامه می خواهیم با این نوع خدمات بیشتر آشنا شویم.

ما به شما کمک می کنیم تا در بازار کسب و کار و تجارت خود به رسمیت شناخته شوید.

  • طراحی لوگو
  • به روز رسانی لوگو
  • برندینگ کسب و کار
  • طراحی خلاقانه

انواع طراحی گرافیک در کرج:

به طور کلی هیچ تعریف خاصی برای طراحی گرافیکی وجود ندارد. زیرا زمینه ها و تخصص های زیادی را شامل می شود. طراحی گرافیکی می تواند شامل چاپ و طراحی وب باشد تا انیمیشن و گرافیک متحرک.
اگه سال ها قبل در مورد گرافیک صحبت میشد، تمام نظرات حول محور چاپ مجلات و پوستر فیلم و تبلیغات بود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، می توان به مواردی دیگر نیز اشاره کرد:
_ طراحی وبسایت.
_ طراحی تجربه کاربری (UX).
_ طراحی موشن گرافیک

 

تعریف موشن گرافیک:

هر جلوه بصری و گرافیکی که عناصر حرکت در آن وجود داشته باشد، تعریفی از موشن گرافیک است.
اساس فیلم های متحرک، طراحی UX/UI، تبلیغاتی که بر مبنای متن باشد مثل اینفوگرافیک و …بکارگیری موشن گرافیک است.

 

اهمیت موشن گرافیک در طراحی سایت:

از زمانی که فیلم های انیمیشنی در قرن 20، روی کار آمد، فناوری پیش برنده انیمیشن، جلوه های تصویری و موشن گرافیک، پیشرفت چشمگیری داشته است.
امروزه در زمینه رسانه های دیجیتال، موشن گرافیک، قسمتی جداناپذیر از طراحی می باشد.


ارتباط موشن گرافیک و طراحی وبسایت:

موشن گرافیک این امکان را برای کاربران ایجاد می کند که اطلاعات بیشتر به صورت ساده تر و کاربر پسند تر پردازش شود. مثلا شرکت هایی مثل اپل یا سامسونگ را در نظر بگیرید، وبسایت های آن ها به این گونه است که فیلم های کوتاه، GIF و نشانه های تصویری را شامل می شود و جایگزین دیوار متنی شده است.
موشن گرافیک تنها یک ابزار تبلیغاتی نیست بلکه نقش حیاتی در نحوه تعامل کاربر با وبسایت دارد. بطور مثال آژانس های مسافرتی، از گرافیک های حرکتی استفاده می کنند تا به جذابیت سایت خود بیفزایند.
سایت های تجارت الکترونیکی، برای تاکید بر معاملات  در تعطیلات، موشن گرافیک به سایت خود، اضافه می کنند.

برقراری اتصال عاطفی با موشن گرافیک:

بطور کلی موشن گرافیک می توان یک ارتباط عاطفی بین وبسایت و کاربر ایجاد کند و این حس را افزایش دهد. این کار به دو روش اجرایی می شود:
اول: ایجاد شخصیت تجاری: هر برندی برای پیشرو بودن در زمینه کاری خود به یک شخصیت تجاری منحصر به فرد احتیاج دارد. بطور مثال برند Red Bull را در نظر بگیرید، این برند نمونه کاملی از شخصیت سازی موشن گرافیک می باشد.
دوم: ایجاد محتوای قابل توجه

آشنایی با خدمات طراحی گرافیک در کرج:

استفاده از المان های بصری و گرافیکی، باعث بهتر دیده شدن برند و کسب و کار می شود و در ذهن مخاطبان ماندگار خواهد شد. یک سری از مهم ترین خدمات گرافیک عبارتند از:
. طراحی لوگو
. طراحی کاتالوگ و بروشور
. چاپ تقویم و سر رسید
. ساخت انواع موشن گرافیک و استاپ موشن
. طراحی ظاهری و پالت بندی وبسایت
و غیره
در ادامه می خواهیم با یک سری از این خدمات گرافیکی آشنا شویم.

 

طراحی لوگو:

برای یک شرکت موفق، داشتن یک لوگوی چشمگیر و جذاب، اهمیت زیادی دارد. هر بیننده ای، اولین المانی که به آن توجه می کند و در ذهنش تاثیر می گذارد، لوگوی آن سازمان یا شرکت است. هویت اصلی هر برندی با لوگوی
آن معین می شود و به همین دلیل، اعتماد مخاطبان جلب خواهد شد. همچین برای افزودن به تاثیر و ماندگاری لوگو و برند در ذهن بیننده، از لوگو موشن استفاده می کنند.

ساخت تیزر و ویدئو تبلیغاتی:

صاحبان مشاغل، با ایجاد تیزر تبلیغاتی و طراحی کاراکتر در وبسایت های مجازی خود، سعی دارند، کسب و کار خود به صورت ویژه تر و تخصصی تر به مخاطب معرفی کنند. این روش باعث می شود که بر اعتبار برند افزوده شود و اعتماد مخاطبین افزایش یابد.

لوگو موشن چیست؟

یکی از زیر شاخه های موشن گرافیک، لوگو موشن می باشد. در واقع از فنون طراحی موشن گرافیک استفاده می شود تا از آن برای متحرک سازی و تغییرات صدا و نماد های گرافیکی یک آرم یا همان لوگو، بهره ببریم. این فناوری، به عنوان سمبل یک محتوا می باشد و در طرح ها و اندازه های مختلف می توان آن را ساخت.
آرم های متحرک، ابزاری هستند به منظور شناساندن برند های تجاری و تبلیغات متنوع و مسیری است برای توسعه و پیشرفت مارکتینگ.
لوگو موشن ابزار جدید طراحی لوگو های متحرک برای برند های تجاری می باشد. همچنین برای ساخت و انتقال محتوا به افراد نیز می توان از آن استفاده کرد.

کاربرد های مهم لوگو موشن:

. جذب مخاطب
. امضای ایمیل
. ارائه و معرفی کسب و کار
. صفحه ی وبسایت
. بنر های دیجیتالی

طراحی گرافیک وب:

بین طراحی گرافیک وب و طراحی گرافیکی، شباهت زیادی وجود دارد. به طور کلی هر دوی آن ها از تایپو گرافی، گرافیک و اصول طراحی به درک مناسبی احتیاج دارند. هر دوی آن ها از نظر بیننده زیبایی بصری جذابی دارند، اما فقط یکی از آن ها حالت تعاملی دارد و پس از لمس آن می توانید با آن ارتباط بگیرید. پس هدف از طراحی گرافیک وب این است که چگونه یک هنرمند علاوه بر خلق جلوه های زیبا و ویژگی نمایشی، می تواند کاری کند که مردم با آن تعامل داشته باشند.  یک طراح گرافیک وب می تواند عناصر بصری وب سایت مثل آیکون ها و تصاویر کل بخش های یک سایت را به شکلی در کنار هم قرار می دهد که تعاملی و کاربردی باشد.
طراحان گرافیک وب باید به گونه ای وبسایت خود را طراحی کنند که مطمئن باشند کاربران به سهولت از  آن استفاده می کنند و تجربه لذت بخشی داشته باشند. طراحان کاملا به این مسئله اگاه هستند که چگونه بهترین چیدمان را برای عناصر جهت یابی، فراخوانی با دکمه های اکشن و دیگر عوامل تعاملی را برگزینند تا تاثیر عمیقی روی کاربر گذاشته و باعث می شود که یک فرد در سایت بیشتر گردش کند. طراحان پیشرفته وب علاوه بر آشنایی با پلت رنگ ها، قوانین ترکیب بندی و چیدمان، به چگونگی تاثیر این عوامل بر تعامل آنلاین و قابلیت بهره بردن از آن  نیز اهمیت می دهند.
بهینه سازی عناصر سایت، یکی از دغدغه های اساسی برای طراحان گرافیک است. علاوه بر اینکه تصاویر و انیمیشن ها و دیگر عناصر گرافیکی باید جذاب بنظر برسند، در عین حال کوچک کوچک بودن آن نیز اهمیت دارد تا به سرعت بر روی همه دستگاه‌ها، بارگذاری شوند. اگر زمان بارگذاری خیلی طولانی شود، باعث می شود که کاربران تجربه بدی داشته باشند و نزخ بازدید سایت کاهش یابد.
طراحان گرافیک وب باید انتخاب های مناسبی درباره طرح بندی، فونت ها و تصاویر داشته باشد تا در خلق وبسایتی جذاب موفق عمل کند.
همانطور که در وبسایت های مختلف مشاهده می شود،  تصاویر و دیگر عناصر بصری با اندازه صفحه بالا یا پایین می روند. باید طراحی آن به گونه ای انجام شود که همه عناصر قابل خواندن باشند و باعث سردرگمی کاربر نشود.
تمرکز یک طراح گرافیک وب بر روی خلاقیت است، درباره چیدمان، رنگ ها و تصاویر تصمیم میگیرد و به ان روح می بخشد. در نظر داشته باشید توسعه دهندگان وب و طراحان گرافیک وب باید باهم دائما در تعامل باشند تا مطمئن شود که طراحی به سوی اهداف مورد نظر پیش می‌رود.

طراحان گرافیک وب به مهارت های ترکیبی احتیاج دارند:

این مهارت ها به طراحان کمک میکند که هر یک از عناصر صفحه سایت، از نمایش کلی و جریان صفحه جلوگیری نکند. یک سری از این مهارت ها عبارتند از:
. تایپو گرافی: آشنایی با اصول و شیوه های تایپ بسیار اهمیت دارد.
. ویرایش تصویر: طراحان به گونه ای اندازه تصاویر صفحه را تغییر می دهند تا از برش و تغییر اندازه برای بهینه سازی تصاویر برای مرورگر دسکتاپ و موبایل بهره ببرند.
. برنامه نویسی وب: طراحان گرافیک باید آگاهی لازم از کد HTML,CSSو Javascript داشته باشند.

طراحی المان های گرافیکی برای وبسایت ها:

اولین قدمی که برای طراحی گرافیکی وبسایت برداشته می شود، رنگ بندی تصاویر و المان ها و تم سایت است. عوامل مختلفی در این زمینه تاثیر گذار است که می توان به لوگو، نوع حرفه، نوع مخاطب، نوع نمایش و … اشاره کرد. همچین توجه داشته باشید که طرح های گرافیکی باید سرعت بالا و حجم کمی داشته باشد، تا در سرعت سایت اخلالی ایجاد نشود و رتبه کلی آن بالا باشد.
1.طراحی پوستر و بنر:
آن چیزی که در طراحی پوستر و بنر باید به آن توجه کرد، عام یا خاص بودن طرح، انتخاب رنگ و مکان آن در سایت، هماهنگی بین عناصر مختلف سایت از جمله المان ها و تصاویر و متن، می باشد. 
مثلا باید توجه کنیم که در کدام قسمت سایت، پوستر جذاب تر نشان داده می شود. یا بهتر است که سایز لوگو در بنر یا پوستر کوچک در نظر گرفته شود و مطالبی کمی در آن جای گیرد نکاتی دیگر که می توان به آن توجه کرد.
2.طراحی آیکون:
لازم به ذکر است که باید آیکون های هر صفحه سایت به شکلی طراحی شود که با معنی و قابل فهم با متن مورد نظر آن باشد. در این صورت، مخاطب از همان اول، هدف و منظور آیکون ها را متوجه خواهد شد. بهره گیری از شکل ها و رنگ های گیرا و همچنین بکارگیری آیکون های برجسته و تاثیر گذار، اهمیت زیادی دارد.
3.طراحی call to action:
توجه داشته باشید که CTA، تاثیر بسیار زیادی در فروش و ارائه خدمات دارد. موفقیت در CTA به جذابیت و گیرایی طراحی شما بستگی دارد. یک CTA می تواند شامل: قسمت پیشنهاد ویژه، تخفیف های سایت و یا ثبت نام کاربر باشد که باعث جلب نظر مخاطب می شود.
پس توجه کنید که باید در طراحی فراخوان به عمل یا CTA بهترین عملکرد را داشته باشید.
در این زمینه بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که با بخش های دیگز صفحه، کنتراست داشته باشد و تمایز ایجاد شود.

مهارت های ارتباطی برای طرحی گرافیک:

همانطور که اشاره کردیم، طراحان گرافیک وب باید با تیم های طراحی و توسعه ارتباط داشته باشند. گاهی نیاز است که با مشتریان ارتباط داشته باشند، تا عناصر طراحی و گرافیک وب سایت تعیین شود.
1. طراحی مبتنی بر رابط کاربری ( UI ):
تصاویر، ویدئو ها، ماژول ها، جداول، متن ها و رنگ و مکان آن ها و .. مواردی هستند که در شکل و ظاهر سایت دیده می شود و در دید کاربر قرار می گیرد و به آن ها user interface گفته می شود. در واقع UI به ظاهر سایت مرتبط می شود و اینکه آیا کاربر از لحاظ طراحی، علاقمند به صفحات سایت شما هست یا خیر برای آن اهمیت دارد. در نتیجه باید تا جایی که امکان دارد محیطی زیبا و کاربردی برای وبسایت ایجاد کنید تا UI سایت شما، رتبه خیلی خوبی بگیرد.
2. طراحی رابط کاربری بر اساس تجربه کاربر ( UX ):
تجربه ای که کاربر از کار کردن با سایت شما دارد و رضایت آن از فضای سایت، میزان راحتی که با آن دارد را تجربه کاربری یا User Experience می نامند.
درک و احساس کاربر در حین استفاده از سایت شما و بهره بردن از خدمات و محصولاتی که ارائه می کنید، به طور مثال کاربر با چه سرعتی در سایت شما به خواسته خود می رسد و راحتی و قابل فهم بودن آیکون ها، باعث می شود که کاربر به سایت شما علاقمند شده و مشتریان وفاداری را به دست آورید.
هدف مهمی که برای طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی سایت در قزوین  دنبال می شود این است که همه چیز بر مبنای آسودگی و رضایت مشتری باشد و دائما به روز رسانی شود.
توجه داشته باشید که رابط کاربری (UX), در بهبود سئو سایت شما تاثیر زیادی دارد.