طراحی و گرافیک

7 نکته مهم برای برقراری ارتباط با مشتریان طراحی

فروشگاه یکپارچه شما برای ارتباط با مشتریان

 

بر هیچ کس پوشیده نیست که مشتریان طراحی گرافیک انواع انتظارات را ازشما خواهند داشت. آنها کار را به شما تحویل داده و قول داده اند که با توجه به توانایی های شما مبلغ قابل توجهی را به شما پرداخت کنند. ( البته امیدوارم!!!)

وقتی صحبت از طراحان فریلنسر و مشتریان آنها می شود ، برقراری ارتباطات گسترده نه تنها مفید بوده بلکه برای ایجاد و حفظ یک رابطه کاری موفق ضروری است. اما مهارت های ارتباطی بی عیب و نقص یک شبه شکل نمی گیرد.

این که آیا در حال حاضر با برقراری ارتباط با مشتریان خود مشکل دارید یا به دنبال نکاتی هستید که به شما کمک کند و به طور کلی از ارتباط ناموفق در کسب و کار خود جلوگیری کنید می توانید در این مطلب با ما همراه باشید.

نکاتی را در مورد چگونگی بهبود فرایند ارتباطات طراحی فریلنسری خود بخوانید.

 

7 نکته تخصصی برای برقراری ارتباط با مشتریان طراحی

 

  1. اهداف و انتظارات مشتری خود را شناسایی کنید

شاید این مهمترین نکته ای باشد که در مورد فریلنسر بودن در زیمنه طراحی گرافیک باید به یاد داشته باشید. بدون داشتن یک دید واضح از انتظارات مشتری شما از پروژه ، چگونه متوجه خواهید شد که نیازهای وی را به درستی برآورده می کنید؟

“مطمئن شوید که تصور روشنی از انتظارات مشتری از شما دارید. این به معنی صحبت کردن در مورد مهلت ها ، پیش نویس ها ، ویرایش و حتی انتظارات در مورد پرداخت ها می باشد. با درک اهداف یک مشتری ، می توانید با تکیه بر طراحی خود ارتباطی بسیار عالی با مشتریان خود داشته باشید.

 

  1. قرارداد ایجاد کنید

همیشه به یاد داشته باشید که یک قرارداد خوب و محکم شما را از بروز بسیاری اختلافات مصون نگه می دارد. قرارداد شما نباید مملو از سخنرانی حقوقی باشد ، اما باید به طور واضح محدوده پروژه را مشخص کند ، شامل یک جدول زمانی با نقاط عطف و مهلت ها و شرح روشنی از انتظارات هم در زمینه کاری و هم در زمینه حقوق و مزایا باشد.

اگر نگران هستید که برای ایجاد یک قرارداد واقعی و به کارگیری آن حرفه ای نیستید ، هرگز نترسید! منابع آنلاین زیادی وجود دارد که به شما در این روند کمک خواهند کرد.

 

  1. از زبان مشتری پسند استفاده کنید

همه مشتریان به طراحی شما توجه ندارند ، بنابراین ارتباطات خود را قوی تر کرده و با زبان خود مشتری با آن ها صحبت کنید.

مشتریان طراحی اغلب دقیقاً نمی دانند که دقیقا چه می خواهند. آنها ممکن است یک ایده کلی داشته باشند ، و در مورد جزییات آن باید به وسیله ارتباط و زبان مناسب سلیقه و نظر آن ها را جویا شوید.

برقراری ارتباط در مورد گزینه ها ، رنگ ها ، نمونه ها ، فونت ها و موارد دیگر می تواند وضوح بیشتری را برای یک چشم انداز طراحی به ارمغان بیاورد. شما با نشان دادن اشتیاق و توانایی های خود می توانید به مشتری کمک کنید تا ایمان پیدا کند که می تواند به قضاوت شما اعتماد کند.

 

  1. زمان بندی درستی برای تحویل کار داشته باشید

اگر مشتری شما تصور می کند که طراحی شما فقط چند روز طول می کشد ، ممکن است هنگام ارسال اولین پیش نویس در سه هفته ی بعد ، برخی کلمات ناخوشایند بیان شود. همیشه از ابتدا در مورد انتظار زمان تحویل پروژه از مشتری خود سوال پرسیده و با در نظر داشتن تمام مراحل کاری خود یک زمان مناسب را به ایشان پیشنهاد دهید. تا بتوانید در زمان مقرر کار خود را تحویل داده و از بد قولی جلوگیری کنید.

 

  1. یک نفر مشخص را به عنوان مسئول کارفرما تعیین کنید

به محض شروع پروژه یک نفر از طرف کارفرما به عنوان مسئول انتخاب کنید تا در تمام مراحل پروژه فقط با ایشان در ارتباط باشید ( فقط یک نفر !!! )

جزییات یک پروژه در بیان افراد مختلف می تواند تغییرات زیادی داشته باشد و شما را دچار سردرگمی کند. وجود یک فرد برای برقراری تماس شخصی هرگونه سردرگمی در مورد اینکه چه کسی به چه کسی گفت را از بین می برد.

 

  1. تلفن را بردارید و تماس بگیرید

شاید نسبی باشد ، اما برای برخی از افراد ، تلفن می تواند گزینه ای ترسناک برای ارتباطات به نظر برسد. این ساده به نظر می رسد ، که ما در عصر ارسال پیام کوتاه ، توییت و تبادل گسترده ایمیل هستیم . به عنوان یک طراح ، اگر سوالی دارید که باید فوراً پاسخ داده شود ، باید با مشتری تماس بگیرید.

سوالاتی در حین طراحی مطرح می شوند که ساعت ها و یا حتی روز ها برای پاسخ ایمیل مشتری باید انتظار کشید و این اصلا برای یک پروژه مناسب نیست. با برداشتن تلفن و برقراری تماس ، همه چیز را تسریع کرده و همه سردرگمی های خود را در یک مکالمه سریع برطرف کنید.

 

  1. به یاد داشته باشید که مشتری شما یک انسان واقعی می باشد.

وقتی به صورت مداوم با دستگاه های دیجیتالی کار می کنید ، به راحتی فراموش می کنید که در آن سوی صفحه کامپیوتر با افراد واقعی برخورد می کنید. آیا صرفا از طریق ایمیل و پیامک و چت های آنلاین با مشتریان خود ارتباط بر قرار می کنید؟ شما باید بدانید گاهی لازم است ارتباط مفرحی هم بین شما و کارفرما برقرار شود. ( طرف مقابل شما کامپیوتر یا ربات نیست )

در طول پروژه شما یک رابطه ایجاد خواهید کرد. بنابراین به دنبال فرصت هایی باشید که این رابطه را خوشایند کند. او می گوید ایجاد یک رابطه خوب با مشتری به ارتباط دقیق تر و پربارتر کمک می کند. همچنین فضای مابین شما لذت بخش تر است و می تواند در آینده کاری شما نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

سخن پایانی

ارتباط واضح کار شما را بسیار آسان می کند. اکنون که برخی از بهترین شیوه ها برای برقراری ارتباط با مشتریان را مطالعه کردید ، یک قدم به تسلط بر هنر فریلنسینگ نزدیکتر هستید.

به یاد داشته باشید همیشه تسلط شما بر هنر و علم شما تضمین کننده ی آینده کاری شما نیست بلکه ارتباطات یکی از مهمترین مقدمات برای تضمین آینده ی شما می باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *