طراحی و گرافیک

محیط کاری طراحی گرافیک

محیط کاری طراحی گرافیک! در یک شرکت غیر تخصصی ، در یک شرکت طراحی و فریلنسر

 

تفکر خلاق ، قدرت فنی و اشتیاق هنری شما را به کاندیدایی مناسب برای حرفه ای شدن در یک محیط کاری طراحی گرافیک تبدیل میکند. این همیشه در ذهن شما بوده است ، اما در جایی از راه ، دنیای واقعی با وقاحت رویاهای شما را قطع می کند.

اگر از طرز فکر و اخلاق کار درستی برخوردار باشید ، طراحی گرافیک نیز مانند سایر انتخاب های شغلی، یک انتخاب عملی است. این واقعیت که شما برای شروع ، قبل از تعهد دادن کمی تحقیق کنید بسیار خوب و مفید است.

اولین موضوع : طراحان گرافیک در کجا کار می کنند؟ و محیط کار چه تاثیری بر شغل روزانه دارد؟ گزینه های متنوعی وجود دارد. از کار در یک شرکت متفرقه گرفته تا یک شرکت تخصصی گرافیک یا کار به سبک فریلنسری ، محیط کار مناسبی را برای پرورش خلاقیت خود پیدا خواهید کرد.

این مطلب به شما کمک می کند گزینه های خود را درک کنید. ما در این مطلب توجه شما را به مزایا و معایب هرکدام از این محیط ها جلب میکنیم.

 

کار به عنوان طراح گرافیک در یک شرکت عادی

 

شما احتمالاً عضوی از یک تیم کوچک از طراحان یا حتی به تنهایی یک تیم خواهید بود.محیط کاری این دسته از طراحان گرافیک معمولاً با داشتن طیف گسترده ای از مهارت های طراحی ، به منظور پاسخگویی به تمام نیازهای خلاقانه شرکت مورد نیاز می باشند.

 

کار در یک شرکت به شما این امکان را می دهد تا درک عمیق از یک برند و اهداف آن را به گونه ای توسعه دهید که کار در یک شرکت تخصصی گرافیک هرگز به شما اجازه انجام آن را نمی دهد. شما اساساً این فرصت را دارید که چیزی بیشتر با استراتژی بلند مدت در ذهن خود بسازید.

 

مزایا

 

امتیازات یک محیط کار سنتی

اگر دوست دارید محیط خانه و محیط کارتان متفاوت باشد و در کنار همکارانتان باشید و در سایر پروژه ها به چالش کشیده شوید ، بتوانید هر زمان مرخصی بگیرید این شغل برای شما یک امتیاز محسوب می شود.

 

یک فیش ثابت

اگر دوست دارید که بدون نیاز به ایجاد مشتری ، حق الزحمه ثابت خود را داشته باشید می توانید از بودن در این محیط لذت ببرید.

 

 

 

فرصت پیشرفت

کار در شرکت های بزرگ می تواند مزایای زیادی از جمله به دست آوردن سریع تجربه و توانایی یادگیری زیر نظر یک طراح ارشد داشته باشد. این محیط به طراحان اجازه می دهد که از نردبان شغلی بالا روند.  اگر بخواهید کار را انجام دهید فرصت های زیادی برای پیشرفت وجود دارد.

 

یک برند تجاری

برخلاف سایر شغل های طراحی ، یك طراح گرافیك در شرکتی غیر گرافیکی تقریباً همیشه در پروژه های متصل به یك برند واحد كار خواهد كرد.

این به طراحان این امکان را می دهد تا با برندهای سازمان ، راهنمای سبک و مخاطبان هدف خود آشنا شوند. همچنین این فرصت را برای شما فراهم می کند تا ثمرات کار خود را که در گذشته انجام داده اید به طور مستمر ببینید.

 

معایب کار کردن در یک شرکت به عنوان طراح گرافیک :

 

قوانین زیاد

برند این شرکت می تواند راهی عالی برای توسعه و تنظیم دقیق توانایی های شما باشد ، اما همچنین می تواند ایجاد محدودیت کند. هنگام رعایت دستورالعمل های یک برند تجاری ، باید ایده های جدیدی ارائه دهید. علاوه بر این ، شما باید هر پروژه ای را که به شما اختصاص داده شده است ، در یک محیط داخلی انجام دهید – چه آنها را دوست دارید یا نه.

در دنیای شرکت ها ، جایی برای امتناع وجود نخواهد داشت. انجام چنین کاری می تواند به راحتی شغل شما را به خطر بیندازد.

 

ارتباطات زیاد

شما مجبور خواهید شد که توجیهات دقیق تری را برای این طرح بیان کنید. به طور معمول کمیته ای از غیرطراحان مسئول تأیید یا رد طرح های شما هستند.  که ممکن است دریابید یکی از دلایل رد شدن طرح این است که شخص شخصاً رنگ قهوه ای را دوست ندارد.

 

یک محیط غیرطراحی

کار به عنوان یک طراح در چنین محیطی به احتمال زیاد به معنای کار در یک فضای اداری در کنار افراد غیر طراح است.  این می تواند باعث حواس پرتی باشد و احتمالاً در صورت نیاز تعداد کمتری از طراحان همکار برای همکاری وجود دارند.

 

در نتیجه اگراز پیام رسانی برای یک برند لذت می برید ، این ممکن است مسیر شما باشد. این موقعیت اغلب پایدارترین گزینه شغلی موجود برای طراحان گرافیک است ، بنابراین هر کسی که به امنیت شغلی و حقوق ثابت نیاز داشته باشد احتمالاً این محیط را ترجیح می دهد.

 

 

کار در یک شرکت تخصصی گرافیک

 

سازمان های طراحی گرافیک توسط مشتریان خارجی استخدام می شوند تا کارهای خلاقانه تولید کنند ، این بدان معنی است که طراحان با مجموعه ای از برند ها کار می کنند.محیط کاری طراحی گرافیک در این زمینه به این صورت می باشد که اصولا این شرکت ها چندین طراح گرافیک را که در زمینه های مختلف تخصص دارند به کار می گیرند تا بتوانند پروژه های مختلفی را که در دست دارند به انجام برسانند.

این موسسات شرایطی را فراهم می کنند که به شما اجازه می دهد با انواع مشتریان از انواع صنایع (و انواع مختلف مشاغل مختلف) ارتباط موثر داشته باشید. شما می توانید ایده ها و خلاقیت های مختلف خود را در کارهای مختلف برای سایر شرکت ها و برند ها به کار بگیرید.

 

مزایا

توقعات بالا از طراح

در این محیطکاری ، مدیران و همکاران شما با دنیای طراحی بسیار آشنا هستند و احتمالاً خودشان طراح هستند. انتظارات از حرفه ای بودن و توانایی های شما زیاد خواهد بود. این به مهارت طراحی شما سود می بخشد و وجود این افراد می تواند پروژه را ساده کند ، و از طرفی شما درگیر سو تفاهم های افرادی که هیچ تخصصی در زمینه طراحی ندارند نخواهید شد.

 

مربیان

شرکت های تخصصی تمایل به داشتن طراحان باتجربه دارند که می توانند مربیان عالی برای طراحان جدید باشند. این موسسات تمایل دارند فرآیندهای خود را تثبیت و ساده کنند و طراحان جدید می توانند از تجربیات افراد متخصص تر ، تجربه ارزشمندی کسب کنند.

این محیط بهترین مکان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراح بودن است. شما خواهید دید که طراحان دیگر روی چه چیزی کار می کنند ، چگونه کار می کنند و تحت تاثیر چه مواردی قرار می گیرند.

 

تمرکز روی طراحی گرافیک

در این شرکت ها تقریبا همیشه این تضمین وجود دارد که سراسر کار روزانه ی شما در حوزه ی طراحی گرافیک پیش خواهد رفت. و از شما انتظار نخواهد رفت که سایر وظایف رو بر عهده بگیرید.

 

معایب

امنیت شغلی پایین

از آنجا که نمایندگی ها از طریق پروژه های بسیاری که از مشتریان خود دریافت میکنند امور شرکت را می گذرانند ، در صورت پایین آمدن لیست پروژه ها، خطر نیاز به کاهش طراحان گرافیک وجود دارد. آنها کارمندان را برای مطابقت با قراردادهایی که دارند استخدام می کنند. به این صورت که اگر یکی یا تعدادی از مشتریان کار خود را از این شرکت دریافت کند احتمال بیکاری شما نیز بالا خواهد رفت.

 

ساعت کاری منظم

تقویم کاری در این شرکت ها معمولاً بسیار شلوغ می باشد و احتمال اینکه تعداد زیادی کار باز برای خود داشته باشید زیاد است.

از یک طراح گرافیک انتظار می رود که ساعت های زیادی را کار کند.  این ممکن است شامل کار در اواخر شب برای اتمام یک پروژه باشد.

 

در یک شرکت تخصصی گرافیک کار کنید…

اگر عاشق تنوع در پروژه های خود هستید و بدتان نمی آید که چند پروژه را بطور همزمان بچرخانید ، این کار می تواند برای شما مناسب باشد.

یکی از متخصصان این حوزه می گوید : “صبح ممکن است ایده مفهوم طراحی صفحه فرود برای یک شرکت ساختمان سازی را امتحان کنم و بعد از ظهر یک کمپین تبلیغاتی را برای یک شرکت لباس بین المللی طراحی کنم این تنوع فراوان به من الهام و انگیزه فراوان می دهد.

 

کار به عنوان طراح گرافیک فریلنسر

 

طراحان گرافیک فریلنسر شغل آزاد دارند. آنها مسئول هر جنبه ای از تجارت خود هستند ، از بازاریابی و ارتباط با مشتری گرفته تا حسابداری و پرداخت و دریافت. این بدان معناست که طراحان فریلنسر باید مهارت هایی بیش از مهارت های طراحی داشته باشند.

شما واقعاً باید آنقدر نظم و انضباط داشته باشید که یک بتوانید تمام برنامه ریزی های خود را انجام داده و نسبت به آن کاملا پایبند باشید. شما باید زمان زیادی را صرف بازاریابی و انجام وظایف اداری تجارت خود کنید.

 

مزایا

 

موقعیت

رفت و آمد را دوست ندارید؟ یا نیاز به بیرون رفتن از خانه دارید؟ دوست دارید به سفر بروید یا اصلا میخواهید در جایی دور افتاده زندگی کنید؟ هیچ کدام مشکلی ندارد.

این نوع شغل برای شما مستقل از مکان خاصی می باشد و در هرجای دنیا با اتصال به یک اینترنت می توانید کار کنید و درآمد برای خود داشته باشید.

 

آزادی برای خلاقیت بیشتر

پاتنام توضیح می دهد: “من باید کارهایی را انتخاب کنم که احساس می کنم مرا به چالش می کشد و بیشترین انگیزه را برای من ایجاد می کند و ارزش وقت من را دارد.”

فریلنسرها حداقل از لحاظ تئوری ، این آزادی را دارند که هرگونه قرارداد یا پروژه ای را که به نظر ارزشمند نمی رسد ، رد کنند. با این حال ، به فریلنسرها هشدار داده می شود که اگر می خواهید زنده بمانید ، مشتری مطمئن خود را حفظ کنید. به دلیل نیاز به ادامه کار ممکن است که شما نتوانید خیلی انتخابی باشید حداقل در مراحل اولیه کسب و کار خود.

 

ساعت کاری برنامه ریزی شده ؟

لازم نیست همیشه و هر روز هفته در ساعت کاری ثابتی کار کنید . به عنوان یک فریلنسر ، می توانید ساعات کاری خود را بر اساس سبک زندگی مورد نظر خود تنظیم کنید ، به شرط اینکه بهره وری و حجم کار خود را حفظ کنید.

یکی از طراحان گرافیک می گوید: شما زمان بیشتری را برای خود در اختیار دارید. ساعات هفته من شبیه به این است که 9 تا 5 کار می کردم ، اما می توانم برای بهینه سازی زمانم همه چیز را تغییر دهم. ”

 

معایب

 

عدم وجود همکار

ممکن است کارهایی را انجام دهید که نیاز به ارتباط با مشتری یا حتی دیگر طراحان دارد ، ولی شما در بیشتر موارد تنها خواهید بود. افرادی که در محیط های مشارکتی رشد می کنند ممکن است این انزوا را خیلی نا مناسب بدانند. این امر همچنین می تواند برای کسانی که برای حفظ انگیزه به همکاران خود تکیه می کنند ، چالشی باشد ، زیرا قطعاً باید همیشه بتوانند استراتژی های متفاوتی را ارائه دهند.

شکار و جنگ برای کارهای جدید

این یک نقطه ضعف بسیار مهم برای دنیای فریلنسر است. به جای اینکه بنشینید ، منتظر باشید تا پروژه ها روی میز شما بنشیند ، باید بیرون بروید و به طور فعال به دنبال فرصت های جدید باشید. حتی ممکن است خود را برای برنده شدن در پروژه ها با دیگران درگیر کنید.

 

عدم ثبات میزان دریافتی

حقوق شما می تواند به صورت ماه به ماه بسیار متفاوت باشد و به ویژه در ابتدای مسیر این اتفاق مشخص تر است. حتی زمانی که شما با تجربه تر هستید و با چندین مشتری کار می کنید ، ماه هایی وجود خواهند داشت که درآمد کمتری داشته باشید.

شما همچنین مسئول بیمه درمانی خود خواهید بود. شما باید با مزایایی مانند مرخصی با حقوق ، مرخصی زایمان و حساب های بازنشستگی شرکت خداحافظی کنید.

 

 

به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شوید اگر…

اگر برای پول استرس زیادی ندارید و برنامه های قوی برای بودجه بندی خود دارید فریلنسری می تواند برای شما مفید باشد. در اینجا انعطاف پذیری شغلی و همچنین انعطاف پذیری مالی اهمیت دارد. در کنار این ها ، داشتن اعتماد به خود یکی از نیازهای کلیدی کار آزاد است. اگر خود را صاحب کسب و کار می دانید و می توانید به دنبال مشتریان جدید باشید و توانایی های خود را بهبود ببخشید ، فریلنسر ممکن است مناسب شما باشد.

 

 

آینده خود را طراحی کنید

این که آیا ساختار و امنیت دنیای شرکت ها را ترجیح می دهید ، خلاقیت و همکاری در زندگی موسسات یا آزادی و انعطاف پذیری کار فریلنسری ، در دنیای طراحی گرافیک جایی برای شما وجود دارد.

بنابراین طراحان گرافیک کجا کار می کنند؟ پاسخ این است که در همه جا هستند اما نکته کلیدی یافتن محیط کار مناسب برای شکوفایی شما است.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *