طراحی و گرافیک

10 نکته که قبل از طراح گرافیک شدن باید بدانید

10 نکته ای که باید قبل از طراح شدن بدانید

 

ایده تبدیل شدن به یک طراح فریلنسر بیش از حد خوب به نظر می رسد. شما می توانید رئیس خود باشید ، ساعات کاری خود را به دلخواه خودتنظیم کنید ، مشتریان خود را انتخاب کنید و در هر زمینه ای که میخواهید کار کنید . اما دلایلی وجود دارد که همه طراحان این مسیر را طی نمی کنند.

در حالی که تبدیل شدن به یک طراح فریلنسر مزایای بسیار زیادی دارد ، اما با مشکلاتی نیز همراه است. ما با فریلنسرهای کهنه کار ارتباط برقرار کردیم و از آنها پرسیدیم که دوست داشتند قبل از شروع کار خود ، چه درسهایی را آموخته باشند. که در این مطلب به توضیح 10 مورد از نکات مهم آن خواهیم پرداخت.

 

 

  1. شما باید بتوانید فروشنده باشید

بسیاری از افرادی که چشم به هنر دارند مسیر فریلنسری طراحی گرافیک را در پیش میگیرند. اما وقتی شما این مسیر را انتخاب کردید استعداد به تنهایی نمی تواند ضامن موفقیت شما در این مسیر باشد.

شما دیگه صرفا یک هنرمند نیستید بلکه در کنار آن فروشنده و بازاریاب نیز هستید و چه بخواهید چه نخواهید باید بتوانید در این زمینه هم موفق باشید.

 

  1. همه مراحل کاری شما سرگرم کننده نخواهد بود

گاهی اوقات خلاقیت شما صرف تلاش برای یافتن این نکته می شود که چگونه می توانید یک مسئولیت واقعاً خسته کننده را به کاری مفرح تبدیل کنید. هرچند این موضوع خیلی مهم است که شما در حین کار احساس راحتی داشته باشید و از انجام کار خود لذت ببرید اما باید بدانید همیشه اینطور نخواهد بود و نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که هر کاری در نهایت به درآمد برای شما تبدیل خواهد شد. پس صبور باشید.

 

  1. کارها و مشاغل بعدی به شما تعارف نخواهد شد

میسون کاری ، مالک تبلیغات Black Sheep ، می گوید: “ای کاش کسی به من می گفت که چقدر زمان برای یافتن شغل بعدی خود صرف خواهم کرد.”

هنگامی که او کار خود را به عنوان یک فریلنسر شروع کرد ، بیست ساعت در هفته را به جستجوی پروژه بعدی خود اختصاص داد. او می گوید جستجوی کار جدید با گذشت زمان آسان تر می شود ، اما فریلنسرهای جدید باید آماده باشند که بخشی از برنامه های خود را برای یافتن پروژه های جدید اختصاص دهند.

 

  1. حجم کاری شما کاهش و افزایش می یابد.

وقتی برای گرفتن پروژه های جدید آماده هستید ، وقت گذاشتن برای مشتریان جدید آسان است ، اما فریلنسرهای تازه کار باید بفهمند که هرگز از جستجوی ، ارتباط و جستجوی فرصت ها دست بر ندارند. و همیشه به دنبال پروژه های بیشتر و بهتر باشند.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که گاهی باید کارهای کوچکتری را رها کنید تا بتوانید پروژه های بهتر و با درآمد بالاتری را دریافت کنید.

 

  1. گسترش کسب و کارتان به اندازه مهارت در طراحی مهم است

شما باید به اندازه طراحی ، در تجارت ، تدارکات و خدمات به مشتریان نیز مهارت داشته باشید ، یا حداقل مایل به یادگیری و تلاش در آن باشید.

عموما مهم نیست که مهارت های طراحی شما چقدر شگفت انگیز است ، شما برای داشتن یک کسب و کار فریلنسری موفق باید مجموعه ای از توانایی های متفاوت باشید. نیازی نیست که در زمینه های مختلف متخصص باشید ، اما داشتن انگیزه برای یادگیری در حین کار بسیار مهم است. شما با افزایش تمایل خود به کارآفرینی می توانید علاقه خود به طراحی را تکمیل کنید.

 

  1. شما با مشتریان مختلف کار خواهید کرد

حقیقت این است که همه مشتریان مشتری رویایی و ایده آل نیستند. گاهی اوقات با افرادی که بی ادب هستند ، کار می کنید که این افراد فضای کمی به شما برای ارائه تمام استعداد های خود دارید.

این موضوع می تواند ناامید کننده باشد ، اما مهم این است که به یاد داشته باشید باید بتوانید حق را به مشتری بدهید و همیشه با آن ها کنار بیایید. در این بین قطعا مشتریانی نیز خواهید داشت که باعث شکوفایی استعداد ، افزایش خلاقیت و لذت بالا از کار برای شما شوند.

 

  1. شما باید فوق العاده صبور باشید

کار با انواع مشتریان ، صبر شما را آزمایش می کند. شما اغلب با مشتریانی روبرو می شوید که به نظر می رسد دقیقاً می دانند چه می خواهند ، اما هیچ تصوری از چگونگی دستیابی به آن ندارند.

گاهی مشتریان شما را وادار به فریاد کشیدن می کنند ، اما مهم است که حرفه ای و سرسخت باشید. به یاد داشته باشید که هر پروژه ، حقوق دیگری است و زیبایی یک فریلنسر این است که در نهایت می توانید انتخاب کنید که آیا مایل به همکاری مجدد با آن مشتری هستید یا خیر.

 

  1. تعیین نرخ می تواند مشکل ساز باشد

توانایی قیمت گزاری ، خود یکی از مزایای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک فریلنسر اما اگر می خواهید در تجارت بمانید ، باید قبل از تعیین نرخ های خود باید تکلیف خود را مشخص کنید. درباره میزان دستمزد و درآمد سایر طراحان حوزه ی خودتان تحقیق کنید و نرخی نسبتا میانه را در نظر بگیرید و البته همیشه آماده برای مذاکره با کارفرمای خود باشید.

 

  1. مربی خود را داشته باشید

وقتی صحبت از موضوعاتی مانند تعیین نرخ یا بازاریابی برای شما می شود ، باید یک طراح فریلنسر مجرب پیدا کنید تا برای مشاوره به او مراجعه کنید. داشتن یک مربی با تجربه می تواند برای حرکت در مسیر درست برای شما بسیار مفید باشد. همچنین می تواند باعث افزایش سطح ارتباطات شما و در نتیجه جاری شدن پروژه های بیشتری به سمت شما شود.

 

  1. یادگیری را ادامه دهید

همه کسانی که در حال حاضر در زمینه طراحی گرافیک کار می کنند ، همچنان باید به کار خود ادامه داده و چیزهای جدیدی یاد بگیرند. ابزارهای زیادی وجود دارند که باید برای یادگیری آنها اهمیت قائل شوید.

پیشنهاد مهم این است که زمان خود را به پیشرفت حرفه ای اختصاص دهید و حتماً با نرم افزارهای طراحی مانند Adobe Creative Suite آشنا شوید. شما همچنان به عنوان طراح پیشرفت خواهید کرد و در نتیجه می توانید گزینه های بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهید.

 

حالا باید بدانید که

مانند هر حرفه ای ، طراح فریلنسر بودن مزایا و معایب خود را دارد ، اما اکنون که تصور بهتری از آنچه برای موفقیت مورد نیاز می باشد دارید، آیا می توانید خود را در این زمینه پررونق ببینید؟

 

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *