دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات کیلکی و سئو

5 نکته که باید در مورد تبلیغات کلیکی و سئو بدانید

در طول سالها ، یکی از سوالاتی که اغلب از بازاریابان و صاحبان مشاغل شنیده ام این است که آیا تبلیغات کیلکی و سئو برای تجارت من مفید است؟

این یک سوال با ارزش است.

در حالی که هر دو استراتژی می توانند بازگشت سرمایه عالی ارائه دهند ، انتخاب تاکتیک اشتباه می تواند هزاران دلار را سوزانده و استراتژی بازاریابی شما را ماه ها به عقب برگرداند.

از آنجا که احتمالاً نمی توانید پول دور بریزید ، مهم است که تعیین کنید کدام رویکرد به بهترین نحو با نیازها و بودجه شما مطابقت دارد.

هر تجارت و بازار منحصر به فرد است ، اما خوشبختانه قوانین کلی کلی وجود دارد که به نظر می رسد برای اکثر شرکت ها صادق است.

در حالت ایده آل ، می توانید از تبلغیات کلیکی  و سئو به طور کامل استفاده کنید ، اما اگر بودجه شما برای “ایده آل” به اندازه کافی بزرگ نیست ، در اینجا 5 نکته در مورد نحوه تصمیم گیری برای رویکرد مناسب برای کسب و کار شما آورده شده است.

 

 

  1. اهداف خود را در تبلیغات کیلکی و سئو روشن کنید.

قبل از اتخاذ هر نوع تصمیم تبلیغات کیلکی و سئو ، تعیین اهداف شما برای بازاریابی آنلاین بسیار مهم است. به عبارت دیگر ، یک کمپین موفق بازاریابی آنلاین از نظر کسب و کار شما چگونه است؟ قطعا فقط تعداد کمی از مردم پاسخ آماده ای برای این سوال دارند.

بسیاری از مشاغل ، کمپین بازاریابی را تنها به این دلیل که می دانند مکان مهمی برای محصولات و خدمات آنها است ، شروع می کنند. با این حال ، آنها واقعاً مشخص نکرده اند که برای دستیابی به چه چیزی تلاش می کنند.

اگر اهداف کمپین شما با نیازهای تجاری شما در یک جهت و هم سو نباشند ، پول خود را نیز از دست خواهید داد.

اگر کمپین را بسازید و خود را به رتبه های بالا برسانید بازدیدکننده ها خواهند آمد . اما اگر این ورود باعث خرید از شما و فروش خدمات شما نشود در واقع هیچ سودی برای شما جاری نشده است.

با در نظر گرفتن این موضوع ، بیایید نگاهی داشته باشیم به 4 دلیل اصلی که صاحبان مشاغل می خواهند بازاریابی تبلیغات کیلکی و سئو انجام دهند:

  • من میخواهم از رقبای خود برتر باشم

متوجه شدم ، مقام دوم به مقام اول باخته است. با این حال ، مهم است که به یاد داشته باشید که رتبه 1 در جستجوی ارگانیک یا پولی به این معنی نیست که تجارت شما پیشرفت خواهد کرد.

رتبه یکی از مولفه های موفقیت است ، اما تعریف موفقیت بر اساس رتبه ، یک دام خوب برای از دست دادن پول است.

توجه داشته باشید ، اکیداً توصیه میشود از کمپین AdWords برای خود استفاده کنید ، مخصوصا اگر قبلا برای تجارت خود این کار را انجام داده اید.هنگامی که این کار را به درستی و با دقت انجام دهید هزینه ی کم و بازگشت سرمایه ی بالایی برای شما در پی خواهد داشت.

  • من میخواهم برای هر چیزی از از الف تا و شماره ی یک گوگل باشم

بسیار خوب است که اولین سایتی باشید که مردم وقتی به دنبال چیزی می گردند یا به آن فکر می کنند آن را مشاهده کنند، اما اگر رقابت ، حجم جستجو و هزینه عبارتهای جستجوی خود را در نظر نگیرید و استراتژی درستی نداشته باشید ، ممکن است در نهایت مقدار زیادی از وقت و سرمایه خود را به راحتی از دست بدهید.

  • میخواهم نامم را در معرض نمایش قرار بدهم

رسانه های اجتماعی در واقع راهی عالی برای دستیابی به این هدف است. اگر قرار گرفتن در معرض نمایش بزرگترین هدف شما برای یک کمپین بازاریابی آنلاین است ، رسانه های اجتماعی اغلب می توانند با هزینه ای نسبتا کم ، پیشرفت بزرگی را ارائه دهند.

 

  • نیاز به افزایش فروش دارم

در اینجا هدفی وجود دارد که در واقع بازاریابی آنلاین را به یک هدف تجاری مرتبط می کند: کسب درآمد.

بزرگترین مساله بالقوه در اینجا سودآوری است ، اگر حاشیه سود برای جذب هزینه های بازاریابی بسیار کم باشد ، کمپین احتمالاً منطقی نیست.

 

در نهایت ، همه ما برای کسب درآمد در تجارت هستیم. بنابراین ، اگر نمی توانید اهداف بازاریابی آنلاین خود را مستقیماً به سود رسانی تبدیل کنید، پس یک قسمت کسب و کار شما ایراد دارد.

از سوی دیگر ، اگر می دانید اهداف شما چگونه به موفقیت تجاری تبدیل می شوند ، همین معیارها می توانند ابزار قدرتمندی برای ارزیابی و بهبود شرایط بازاریابی شما باشند.

 

  1. LTV مشتری خود را بدست بیاورید

کمپین بازاریابی آنلاین یک سرمایه گذاری است. امید این است که پولی که برای تلاش های خود به دست می آورید بیشتر از آن باشد که در مبادله هزینه کرده اید.

در تبلیغات اخلال گر ، ما همیشه تجزیه و تحلیل ارزش مادام العمر (LTV) را انجام می دهیم تا ببینیم آیا تبلیغات کیلکی برای مشتریان احتمالی منطقی است یا خیر.

به عنوان مثال ، در گفتگوی اخیر با یک آتلیه عکس ، مشتری تخمین زد که LTV یک مشتری جدید 100 دلار است.  بر اساس تحقیقات کلمات کلیدی ما ، پیش بینی کردیم هزینه PPC برای هر مشتری 40 دلار است. از آنجا که هزینه های عملیاتی آنها 70 دلار در هر قرار بود ، هر مشتری جدید 10 دلار برای استودیو هزینه داشت! هر دوی ما تصمیم گرفتیم که شرایط مناسبی نخواهد بود.

به همین دلیل است که اهداف مناسب بسیار مهم هستند.

 

  1. تصمیم بگیرید که چه چیزی را می توانید به دست بیاورید

این یک معمای قدیمی تجاری است. برای به دست آوردن پول باید پول خرج کنید ، اما بهترین راه برای اندک هزینه کردن و درآمد کل چیست؟ آیا تبلیغات کیلکی و سئو بهترین راه است؟

متأسفانه ، بسیاری از مشاغل با بودجه کمی و انتظارات بزرگ شروع می کنند ، که این ترکیب به ندرت ترکیبی برنده خواهد بود.

در حالی که برای هر قاعده ای استثنا وجود دارد ، من دریافتم که بودجه SEO خوب برای مشاغل کوچک حدود 2000 تا 4000 دلار در ماه است .

بودجه خوب PPC حدود 7500 دلار در ماه شروع می شود.

بسته به بازار شما ، می توانید موفقیت کمی را با بودجه کوچکتر مشاهده کنید ، اما اصولا هرچه هزینه کنید نتیجه هم همان قدار خواهید گرفت. اگر می خواهید نتایج واقعی داشته باشید ، برای کار کردن به بودجه واقعی نیاز دارید.

 

ادامه ی این مقاله در تاریخ 1400/07/26 به روز رسانی خواهد شد

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *